Užpildykite užklausos formą

PARAMA ŪKININKAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO PANDEMIJOS – PAPILDOMAI SKIRTA BEVEIK 45 MLN. EUR

2021 m. Vasario 17 d.

The Farmer Holds Rice In Hand.

2020 metų gruodžio pabaigoje LR Vyriausybė pratęsė lengvatinių paskolų teikimą juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio, žuvininkystės, produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba. Trejiems metams galima pasiskolinti iki 1 mln. Eur už  0,1 – 0,69 proc. metinių palūkanų su galimu grąžinimo atidėjimu iki 12 mėnesių. Daugiau informacijos apie lengvatines paskolas gaukite Biržų kredito unijoje.

UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) skelbia, kad paskolos yra suteikiamos, neįkeičiant turto. Paskolos gavėjui yra taikomas iki 2 proc. (tačiau ne mažiau kaip 150 Eur ir ne daugiau kaip 2 500 Eur) paskolos administravimo mokestis, kuris gali būti apmokėtas paskolos lėšomis. Šia priemone galima pasinaudoti iki 2021 metų birželio 30 d.

Biržų kredito unija kviečia pasinaudoti dar viena galimybę, padėsiančia puoselėti Jūsų ūkį

2020 metais pagal finansinę priemonę – „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ – ŽŪPGF suteikė lengvatinių paskolų už 88,5 mln. Eur. Lėšos atiteko beveik 700 karantino laikotarpiu nukentėjusiems ūkio subjektams.

„Atsižvelgiant į praėjusių metų patirtį, rekomenduojame paskubėti, nes norinčiųjų pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis gali būti daugiau nei tam yra skirta lėšų. Pernai dėl pagalbos kreipėsi augalininkystės, gyvulininkystės, pienininkystės, taip pat mišrūs ūkiai. Pinigai buvo naudojami apyvartinių lėšų balansui išlaikyti: laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti su tiekėjais už trąšas, pašarus, kitas žaliavas. Taip pat buvo įsigyjamos ūkio technikos atsarginės dalys“, – sako Biržų kredito unijos vadovė Aušrinė Poškienė.

Biržų kredito unijos darbuotojai pasirengę patarti ir padėti teisingai užpildyti būtinus dokumentus, norint laiku gauti paskolą.

Šiais metais papildomų lėšų skolinimo tikslas – užtikrinti ūkio subjektų veiklos tęstinumą

Lengvatinę paskolą galima panaudoti:

  • trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti;
  • įvykdyti sudarytas sutartis, atsiskaityti su tiekėjais, subrangovais;
  • darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams sumokėti;
  • kitoms išlaidoms, būtinoms ūkinei veiklai palaikyti;

Paskola negali būti skirta dividendams išmokėti, PVM mokesčiui sumokėti, kredito perfinansavimui, asmeniniam turtui, nesusijusiam su ūkine veikla įsigyti.

Gavus finansavimą, lėšas reikia panaudoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Nepanaudojus lėšų per nurodytą laikotarpį, jas privaloma grąžinti.

Pagal ŽŪPGF administruojamą finansinę priemonę iki 2021 metų birželio 30 d. papildomai skirta 44 mln. 818 tūkst. Eur nuo COVID-19 nukentėjusiems žemės ūkio ir žuvininkystės srityse veikiantiems ūkio subjektams.

TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kontaktai