Užpildykite užklausos formą

SMULKIEJI VERSLAI VIS DAŽNIAU SKOLINASI IŠ KREDITO UNIJŲ

2020 m. Rugsėjo 23 d.

Portrait Beauty Product Shop Manager

Biržų kredito unijos pajamos per šių metų 8 mėnesius išaugo 11 proc. iki 246 tūkst. Eur – tai rodo, kad smulkus ir vidutinis verslas naujai atranda kredito unijas.

Gerėjančius finansinius rezultatus nulėmė priešingas požiūris į šalies verslą ir ūkininkus nei didžiųjų bankų, kurie nusprendė koronaviruso pandemijos akivaizdoje sugriežtinti skolinimo sąlygas.  Be to, užsienio kapitalo finansų įstaigos jau kurį laiką nuosekliai laikėsi koncentracijos didmiesčiuose politikos ir tolo nuo Lietuvos regionų.

Lietuvos banko atlikta apklausa rodo, kad COVID-19 įkarštyje bendrus skolinimo įmonėms standartus griežtino keturi bankai. Tuo metu Biržų kredito unija, veikianti su prekės ženklu KREDA, vertino ir vertina susidariusią situaciją kaip naujų galimybių paiešką. Pasirinkta strategija pasiteisino, o tai liudija rezultatai: palūkanų pajamos išaugo 19 proc. lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Padedame smulkiam ir vidutiniam verslui šiame etape tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas ar net didinti apimtis. Vertiname kiekvieną kreditavimo projektą individualiai, o ne visą ūkio sektorių, kuris gali būti įvardintas kaip labiausiai nukentėjęs dėl vienokių ar kitokių rizikų. Paskolų portfelio augimas 2020 metais atitiko pasirinktą strategiją. Esame šalia Biržų rajono verslu užsiimančių žmonių, todėl beveik visus klientus aplankome jų darbo vietoje: ilgai diskutuojame apie verslą ir jo perspektyvas, atrastas nišas. Kiekvienas mūsų klientas įgyja teisę dalyvauti unijos valdymo procese bei sprendimų priėmime. Toks verslo modelis yra ekonomiškai naudingų abipusių santykių pagrindas. Su nariais puoselėjame ilgalaikius santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir pasitikėjimu“, – sako Biržų kredito unijos vadovė Aušrinė Poškienė

Biržų kredito unijos paskolų portfelis 2020 rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo 5,9 mln. Eur arba 9 proc. didesnis nei 2019 m. lyginamuoju laikotarpiu.

TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kontaktai